Haber

Başkan Soyer, Hatay’ın ardından Osmaniye’ye gitti “Hizmeti en iyi şekilde üretmek zorundayız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, afet bölgesinde Hatay’ın ardından İzmir’in 11 büyükşehir belediyesi arasında genel afet uyumunu üstlendiği Osmaniye’yi ziyaret etti. Kent esnafıyla gündeme gelen Önder Soyer, Osmaniye’de kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’ndeki çalışmaları da inceledi. Misyon birimleriyle sahada toplantı yapan Önder Soyer, “Hizmeti en iyi şekilde üretmek zorundayız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için tekrar afet bölgesine gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hatay’ın ardından Osmaniye’yi de ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan Uyum Merkezi’ne gelen Lider Soyer, birimlerin faaliyetlerini yerinde inceleyerek portatif mutfak, lojistik depo, kayıt merkezi ve sosyal alanları gezdi.

Depremzedeler de ziyaret etti
Merkezdeki çadır alanında kalan depremzedeleri ziyaret ederek ihtiyaçlarını soran Önder Soyer, bölgede görevli tüm birimlerle uyum toplantısı gerçekleştirdi. Önder Soyer, “İki buçuk yıl önce deprem yaşayan bir şehir olmanın verdiği tecrübeyle burada en doğru ve en güçlü hizmeti verecek durumdayız. En iyi hizmeti vermek için çok çalışmalıyız. Yaptığımız yemeklerin kalitesinden çadırlara ve giysilere kadar elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız” dedi.

“Biz buradayız, yanınızdayız”
Lider Soyer, koordinasyon merkezinde yaptığı incelemenin ardından Osmaniye’de esnafı ziyaret etti. Lider Soyer’e CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı eşlik etti. Esnafları dolaşıp geçmiş olsun dileklerini ileten Önder Soyer, “Neye ihtiyacınız varsa biz yanınızdayız” dedi. Osmaniyeliler, İzmir’den verdiği destek için Lider Soyer’e teşekkür etti.

Osmaniye İzmir Koordinasyonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük depremin ardından Hatay, Osmaniye, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta afet koordinasyon merkezleri kurdu. Burada çadır kentler ve konteyner yaşam alanları kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu merkezlerde uzun süre hizmet vermesi planlanırken, 11 büyükşehir belediyesinin liderleri afet bölgesindeki 10 ilin genel ahengini bölerek işbölümü yaptı. Buna göre İzmir Büyükşehir Belediyesi, Osmaniye’nin genel afet koordinatörü oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cerkezkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu