Haber

MAK Araştırma Birinci Turu Belirledi! ‘Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanacak gibi görünüyor’

MAK Araştırma Lideri Mehmet Ali Kulat, Halk TV canlı yayınında güncel anket verilerini değerlendirdi. Sahadaki çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kulat, ‘Elimizdeki mevcut veriler seçimin ilk turda Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanmasının çok muhtemel olduğunu gösteriyor.’

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala kamuoyu araştırma çalışmalarını ilgiyle takip ediyor. MAK Araştırma Lideri Mehmet Ali Kulat, Halk Tv’de yaptığı yayında olası seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun lehine sonuçlanabileceğini söyledi.

Özetle Halk TV canlı yayınına katılan Kulat’ın açıklamaları şöyle: Sahada gördüğümüz Muharrem İnce Bey’e sahada gördüğümüz ilgi ve alakanın çok azaldığına inanıyoruz. Cidden. Elimizdeki veriler bize bunu gösteriyor. Bir düşüş eğilimi belirir.

Son olarak bir detayı anlatayım; Sinan Ogan’da ise farklı bir durum ortaya çıkmaya başladı. Sinan Ogan hem Milliyetçi Hareket Partisi’nden hem de İYİ Parti’den çok oy almaya başladı.

Elimizdeki mevcut bilgiler, seçimin birinci tipte Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor.

Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın oy oranı yüzde 5’in üzerinde olursa seçimin ikinci tura gitme ihtimali var. Elimizdeki veriler toplam oyların yüzde 5’in altında kalacağını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu