Haber

Meteoroloji’den 60 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batısı parçalı bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesi, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı sağanak yağışlı Batı ve Orta Karadeniz’in sağanak yağışları. ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bugün (Salı) Güneydoğu Anadolu bölgesi genelinde ve Malatya ve Elazığ çevresinde toz taşınması bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Rüzgarın; Bugün İç Ege, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Akdeniz ile Karadeniz’in iç kesimleri, Burdur, Isparta, Antalya’nın iç kesimleri, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli fırtınalar. Niğde ve Kayseri kuvvetli fırtınanın, yüksek kesimlerinden saldırılarla dolu dolu fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin düşmesi, çatının uçması, soba ve doğalgaz baca gazlarından zehirlenme gibi aksiliklere karşı önlem alınmalıdır. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Akdeniz’de Salı gece saatlerinden sonra, Doğu Karadeniz’de Çarşamba öğle saatlerinden sonra etkisini yitirmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

habertasova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu