Haber

Obama Ailesinin Özel Aşçısı Ortadan Kayboldu

Massachusetts’te gittiği gölette kürek çekerken kaybolan ve Beyaz Saray’da aşçılık da yapan 45 yaşındaki Tafafi Campbell’ın cansız bedeni bulundu.

Massachusetts Polis Departmanından yapılan açıklamada, eyalete bağlı Martha’s Vineyard adasında kürek sörfü yapmak için gittiği gölette kaybolan 45 yaşındaki Tafari Campbell’ın cansız bedeninin bulunduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, 23 Temmuz günü yerel saatle 19:46 sıralarında Edgartown göletinde suya dalan ve bir daha yüzeye çıkamayan erkek kürek sörfçü için polis ve itfaiyeye ihbarda bulunuldu. İhbarın ardından çok sayıda kurumun takviye edilmesiyle kapsamlı arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Birkaç saat süren gece aramasının ardından kayıp sörfçü bulunamadığı için, müdahale gruplarının yeniden donatılmasına ve sonraki adımları değerlendirmesine izin vermek için kurtarma operasyonu yeniden başlatıldı. Arama çalışmalarında dalgıçlar ve yandan taramalı sonar kullanan tekne grupları gibi deniz unsurlarının yanı sıra havadan takviye amaçlı helikopter grupları da görev aldı.

Yerel saatle 10:00 civarında, yan taramalı sonar kullanan teknenin yardımıyla sörfçünün konumu kıyıdan yaklaşık 30 metre açıkta ve 2,4 metre derinlikte tespit edildi. Sörfçünün cansız bedenine ulaşılarak göletten çıkarıldı. Kayıp sörfçünün kimliği 45 yaşındaki Tafari Campbell olarak belirlendi.

Campbell’ın eski ABD Başkanı Barack Obama için çalıştığı, Martha’s Vineyard’ı ziyaret ettiği, olay sırasında Barack ve Michelle Obama’nın göletin yanındaki evlerinde olmadığı belirtildi.

haber-inonu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu