Ekonomi

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na asgari fiyat yanıtı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Bakan Nabati’nin açıklamaları şöyle:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamada taban fiyattan vergi alınmayacağının sözünü verdi.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 2022 yılı başından beri sözünüzü yerine getiriyoruz.
Hatta fiyatların Asgari Ücretin üzerindeki taban fiyata denk gelen kısmını gelir vergisi ve damga vergisinden muaf tuttuk. Bu düzenleme ile 2022’de 90 milyar TL’nin üzerinde gelir ve damga vergisinden vazgeçtik.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce bakanlık yapmadığı halde Maliye Bakanlığı olduğunu belirterek, 2003 yılında tekrar faaliyete geçirdiğimiz Vergi Meclisi’ni kuracağını beyan ederek şehit ailelerine sağlık hizmeti verdiğimizi ifade etti. 2016’dan beri böyle bir düzenlemeyi yıllar önce yaptığımızdan haberimiz olmadan ÖTV’siz araç alma imkanı ile. yapacağına söz vermişti.

Öyle görünüyor ki sizin hayalleriniz bile bizim gerçeklerimize ve eylemlerimize ulaşamıyor.
Vaatlerinizi araştırmadan, herhangi bir temele dayandırmadan, daha önce var olup olmadığını bilmeden vatandaşlarımıza sunmanız bence çok büyük haksızlık.

Şahsen, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığımız düzenlemelerden hangisinin yapılacağına dair söz vermesini merak ve hayretle bekliyorum.

Yaptığımız düzenlemeleri takip etmekte zorlanan ve en iyi bildiğini iddia ettiği vergi konusunda bile bu kadar gerçek dışı ifadeler kullanan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını siz maaşlı vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu